Vyberte web Vašej krajiny
Zavrieť

Poznáme lehoty na podanie daňových priznaní k dani z príjmov a zaplatenie dane za rok 2019

Experti na superodpočet > Aktuality > Aktuality > Poznáme lehoty na podanie daňových priznaní k dani z príjmov a zaplatenie dane za rok 2019
Aktuality
29 septembra, 2020

Spoločnosti, ktoré v súvislosti so šírením ochorenia COVID-19 ešte nepodali daňové priznania za uplynulý rok, by mali spozornieť. Blíži sa totiž koniec lehoty na splnenie tejto povinnosti.

Ku dňu 30. septembra sa rušia lex korona opatrenia, a to v oblasti daní a účtovníctva. Ide najmä o podanie daňových priznaní k dani z príjmov a zaplatenie daní, ktoré zákon ukladá firmám podať a zaplatiť do konca kalendárneho mesiaca nasledujúceho po skončení obdobia pandémie, ale aj ďalšie opatrenia v oblasti daní a účtovníctva.

Od tohto dátumu začne plynúť lehota jeden mesiac od ukončenia mimoriadnej situácie.  Podanie daňového priznania za rok 2019 a vykonanie samotnej platby dane bude preto potrebné uskutočniť do 31. októbra 2020. Nakoľko posledný deň na splnenie povinnosti pripadá na víkend, Finančná správa Slovenskej republiky informuje, že fakticky posledným dňom na podanie daňového priznania bude 2. november 2020.

 

 

 

 

Zobraziť komentáre

Nekomentované

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *