Zavrieť

Daňový superodpočet na vedu a výskum sa zvýši na dvojnásobok

22 feb
Experti na superodpočet na výskum a vývoj > Aktuality > Udalosti > Daňový superodpočet na vedu a výskum sa zvýši na dvojnásobok
Udalosti

Daňový superodpočet sa v tomto roku zvýši na 150 percent a v budúcom roku na 200 percent. Informoval o tom premiér Peter Pellegrini.

Daňový superodpočet, podľa ktorého si môžu slovenské firmy v súčasnosti odpočítať náklady na vedu a výskum ešte raz vo výške 100 percent, sa v tomto roku zvýši na 150 percent a v budúcom roku na 200 percent. Informoval o tom premiér Peter Pellegrini (Smer-SD) po rokovaní so Zväzom automobilového priemyslu (ZAP).

Jednou zo základných požiadaviek slovenských výrobcov automobilov bola podľa premiéra predvídateľnosť ďalšieho vývoja a nákladová stabilita. Automobilky pripravujú nové modely niekoľko rokov a potrebujú vedieť, aké budú ich náklady v danom období.

„Jedným z prvých záverov nášho rokovania je prísľub vlády SR, že nebude prijímať v priebehu roka také opatrenia, ktoré by mali zásadný vplyv na nákladovosť výroby samotných automobilov,“ povedal P. Pellegrini.

Ďalšími opatreniami na podporu slovenských automobiliek budú podľa premiéra spustenie špeciálneho programu na výstavbu nájomných bytov, zvýšenie príspevku na bývanie pre zamestnancov zo vzdialených regiónov zo súčasných 50 eur na dvojnásobok či podpora duálneho vzdelávania. Všetky opatrenia budú podľa premiéra zrealizované „v čo najkratšom možnom termíne“.

Minister hospodárstva Peter Žiga (Smer-SD) má v priebehu dvoch týždňov predložiť na rokovanie vlády materiál s konkrétnymi úlohami pre jednotlivé rezorty.

Celý článok čítajte na zpravodajskom webe Trend.sk

Zobraziť komentáre

Nekomentované

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *