Zavrieť

Reálne skúsenosti spoločností so SUPERODPOČTOM na konferencii COINTT

Experti na superodpočet na výskum a vývoj > Aktuality > Aktuality > Reálne skúsenosti spoločností so SUPERODPOČTOM na konferencii COINTT
Aktuality

Prestížna konferencia COINTT 2023 s Ayming

Po minuloročnej úspešnej panelovej diskusii s výbornými ohlasmi verejnosti sa Ayming znovu zúčastní konferencie COINTT.
Hlavnou témou COINTT 2023 budú Biele miesta v inováciách a transfere technológií. Minulý rok sme sa venovali téme financovania firemných projektov prostredníctvom odpočtu na výskum a vývoj, superodpočtu.

Na tomto ročníku informácie o úspešnom uplatnení superodpočtu rozšírime o reálne skúsenosti slovenských spoločností a medzi svojich hostí privítame aj našich klientov, ktorí s nami spolupracujú už dlhé roky. Téma diskusie bude niesť názov Skúsenosti firiem s uplatnením superodpočtu na výskum a vývoj. Dozviete sa, ako funguje tento motivačný nástroj na podporu výskumu a vývoja v praxi, a nie len od odborníkov zo spoločnosti Ayming, ale aj od predstaviteľov slovenských spoločností, ktoré si celým procesom prešli. Hlavným cieľom diskusie je oboznámiť spoločnosti s touto možnosťou, ktorá môže výrazným spôsobom pomôcť pri financovaní ich výskumno-vývojových aktivít, na pozadí dlhoročných skúseností z praxe, ktoré Ayming získal pri príprave viac ako 1 900 projektov VaV, ktoré klientom prieniesli úsporu viac ako 37 mil. EUR.

Kedy a kde sa vidíme?

Ayming na konferencii vystúpi 24. októbra 2023, 13:45 – 14:30.
Miesto konania: Bratislava, Hotel Saffron.

Prednášajúci

 

Denisa Kanásová

je majiteľkou strojárskej firmy TechnoNova, ktorá je relevantným hráčom vo výrobe tlakových zariadení pre farmaceutický, chemický a recyklačný priemysel. Spoločnosť TechnoNova vlastní a vedie ju z pozície generálnej aj finančnej riaditeľky. Neustále pracuje na skvalitnení výrobných procesov aj pracovného prostredia pre svojich zamestnancov. Jej produkty sú dodávané do celého sveta.

 

 

 

Roman Kukuča

Po skončení štúdia rádioelektroniky v ňom zvíťazila túžba po priamom uplatnení výskumu a vývoja v technike a podieľal sa na založení spoločnosti Andis, s.r.o. Spoločnosť Andis riadi dodnes a stále sa drží hesla: čo sa dá vyvinúť a vyrobiť u nás, to sa aj vyvinie a vyrobí u nás. Napriek ohromnému boomu elektrotechniky a informatiky a z toho vyplývajúcej konkurencii sa spoločnosti dodnes darí prinášať na trh nové unikátne riešenia, viackrát ocenené na medzinárodnom veľtrhu a komerčne úspešné doma i v zahraničí. Z toho logicky vyplynula aj spolupráca s Ayming Slovensko. Andis bol jedným z ich prvých klientov a spolupráca sa dlhodobo ukazuje ako veľmi efektívna.

 

 

Jaroslav Bukovina

má bohaté skúsenosti s dizajnom a hodnotením hospodárskych politík. Tie získal počas šiestich rokov pôsobenia na Inštitúte finančnej politiky, IMF a OECD. V súčasnosti vedie tím výskumných a inovačných politík na Výskumnej a inovačnej autorite (VAIA), ktorého cieľom je zatraktívniť domáci inovačný ekosystém v oblastiach dostupnosti rizikového kapitálu, zvýšenia miery spolupráce medzi akadémiou a podnikateľmi, regulácie a zdanenia inovatívnych firiem. Superodpočtu ako kľúčovému nástroju podpory aplikovaného výskumu a vývoja sa venuje prakticky od jeho vzniku a dnes na VAIA koordinuje významnú reformu tohto nástroja za účelom širšej podpory inovačnej výkonnosti domácich firiem.

 

 

Marek Repko

je absolventom Strojníckej fakulty STU v Bratislave. Už 6. rok pracuje s top inovatívnymi spoločnosťami na Slovensku prostredníctvom superodpočtu na výskum a vývoj. V spoločnosti Ayming, ktorá sa venuje financovaniu inovácií už viac ako 35 rokov, najmä prostredníctvom odpočtu na výskum a vývoj, začínal ako konzultant pre inovácie a v súčasnosti pracuje na pozícii Head of Operations.

Okrem vedenia Slovenskej pobočky Ayming sa aktívne podieľa na reforme superodpočtu ako člen pracovnej skupiny pri Úrade vlády SR.

 

 

 

Michal Belko

je absolventom Stavebnej fakulty STU, odbor geotechnika v Bratislave. Pôsobí v spoločnosti Ayming na pozícii Business developer. Vzhľadom na vyštudované technické vzdelanie, je jeho silnou stránkou odborný pohľad na oblasť R&D, a v kombinácii s vášňou pre obchod, sú to aj získané praktické skúsenosti v tejto oblasti. Je aktívnym účastníkom podujatia PRAX PRE UNIVERZITY. Na tohtoročnej konferencii COINTT 2023 sa podobne ako minulý rok predstaví v pozícii moderátora panelovej diskusie a spoločne s úspešnými inovatívnymi firmami sa podelia o cenné rady a skúsenosti získané z uplatňovania Superodpočtu.

 

 

Dôverujte expertom na financovanie inovácií. Vyriešime za Vás:

Superodpočet na výskum a vývoj
Revízia odpočtu na výskum a vývoj
Dotácie EÚ pre firmy
Osvedčenie o spôsobilosti vykonávať VaV
Patent box
Inovačný manažment
Audit pripravenosti na kontrolu odpočtu na VaV

Ak máte záujem o bližšie informácie, neváhajte a kontaktujte nás.

Inšpiratívne príbehy inovatívnych firiem – stiahnite si bezplatnú brožúru plnú inšpirácie.
Ste na sociálnej sieti LinkedIn? My tiež! Sledujte aktuálne informácie na  LinkedIn ikona Ayming.

Zobraziť komentáre

Nekomentované

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *