Zavrieť

The Benchmark 2023

Jednoduchý spôsob ako porovnať rôzne VaV daňové režimy a porozumieť im v medzinárodnom kontexte.

download
Cover image - The Benchmark 2023

Uplatnenie daňového zvýhodnenia na výskum a vývoj môže pôsobiť nejednoznačne a byť časovo náročné, najmä ak  potrebujete porovnať podmienky v rôznych krajinách.

Keďže daňových režimov existuje viacero, môže byť komplikované zistiť, ktorý je pre Vašu spoločnosť najvýhodnejší. Taktiež každá krajina disponuje vlastným súborom platných pravidiel a nariadení pre uchádzanie sa o toto zvýhodnene.

Aby sme Vám tento proces uľahčili, spoločnosť Ayming povýšila svoje globálne odborné znalosti v oblasti optimalizácie daní vo výskume a vývoji, a každoročne zverejňuje nezávislé hodnotenie zvýhodnení pre výskum a vývoj na celom svete, a to pod názvom The Benchmark.

Táto štúdia poskytuje jednoduchý spôsob, ako porovnať kľúčové medzinárodné režimy daňových zvýhodnení pre výskum a vývoj, a to na základe dvoch dôležitých parametrov: Štedrosti systému (Generosity of the scheme) a Jednoduchosti aplikácie (Ease of Application).

Využite príležitosť získať globálny prehľad o špecifických daňových zvýhodneniach v oblasti výskumu a vývoja pomocou našich profilov z 25 krajín. Tieto profily obsahujú prehľad všetkých režimov daňových zvýhodnení pre výskum a vývoj, vrátane procesu podávania žiadostí, výhod, obdobia oprávneného nároku a oveľa viac.

Vďaka tejto príručke budete schopní odpovedať na kľúčové otázky, ako napr:

  • Je možné uplatniť VaV z inej krajiny?
  • Je povinné predschválenie?
  • Koľko predchádzajúcich účtovných období je možné uplatniť?
  • Musí sa VaV vykonávať v danej krajine?
  • Sú k dispozícii aj iné daňové zvýhodnenia?

Ak hľadáte jednoduchý spôsob ako porovnať medzinárodné daňové režimy v oblasti VaV, alebo chcete získať jednoduchý prehľad podmienok na Slovensku, príručka The Benchmark je tu pre Vás! →