Zavrieť

Pomáhame financovať inovácie kreatívnej IoT firme MAKERS

download
Cover image - Pomáhame financovať inovácie kreatívnej IoT firme MAKERS

Keď prístroje spolu dátujú

IoT je o kreativite naprieč viacerými technologickými oblasťami, ktoré tvoria jeden komplexný systém.“ Vďaka internetu môžu ľudia medzi sebou komunikovať či vzdelávať sa. Prostredníctvom neho si však navzájom vymieňajú dáta aj prístroje, ktoré po vyhodnotení nameraných údajov vedia reagovať a zlepšovať náš svet, či už pri výrobe potravín alebo riadení inteligentnej domácnosti. Inovatívna firma MAKERS nám prezradila viac. O budúcnosti Internetu vecí (Internet of things, skratka IoT) sme sa porozprávali so spoluzakladateľom Ing. Jánom Masarykom.

Inovatívna spoločnosť MAKERS

Čo Vás viedlo k tomu, aby ste využívali možnosti, ktoré ponúka IoT?

Internet vecí dnes presahuje hádam do všetkých segmentov, kde zber dát z fyzického sveta a možnosť reakcie v teréne, prináša pridanú hodnotu. Na začiatku išlo o jednoduchšie scenáre použitia zberu dát z jednoúčelových zariadení. Boli zamerané na jeden účel, ako napríklad prietok vody či meranie spotreby energie a ich zobrazenie v časových grafoch. Následne sme začali zlepšovať rôzne oblasti internetu vecí.

Ako sa prejavuje rozvoj tejto technológie?

Rozširujeme schopnosti zariadení merať a vyhodnocovať viac veličín, a na základe vyhodnotených dát lepšie ovládať rôzne napojené zariadenia. Ako príklad uvediem intenzitu verejného osvetlenia, ktorú už neriadi len predpísaný harmonogram, ale aj aktuálna svetelnosť vo vonkajšom prostredí. Rovnako sa snažíme lepšie využívať dáta pomocou mechanizmov strojového učenia alebo umelej inteligencie.

Aký je výsledok zberu a analýzy dát?

Snažíme sa o prepájanie spomenutých systémov do takzvaných interdisciplinárnych scenárov. Ide o energetický manažment nad systémami verejného osvetlenia, nabíjačiek elektrických áut, vykurovania bytových jednotiek a podobne. Takže, keď to zhrniem, snažíme sa, aby sa počítač na základe väčšieho množstva nameraných dát vedel čo najlepšie rozhodnúť a dokonca sa postupne vo svojich rozhodnutiach zlepšoval.

Na aké oblasti sa špecializujete?

Firma MAKERS vznikla ako spoločnosť zameraná na implementácie komplexných systémov internetu vecí pre zákazníkov, ktorí dané riešenie ponúkajú ako produkt svojim zákazníkom. Vďaka našim špecialistom na hardvér, infraštruktúru, siete, softvér, dáta a UX, vieme pre zákazníka navrhnúť, vytvoriť a dodať celý systém. Oslovujú nás hlavne zákazníci s potrebou komplexných systémov a špecifickými požiadavkami.

Môžete spomenúť nejaký zaujímavý príklad z praxe?

Nedávno sme napríklad pomáhali firme z Dánska definovať architektúru a technológie pre monitorovanie a optimalizáciu varenia piva.
Na začiatku definovali ich predstavu o produkte, biznis modeli a hardvéri, ktorý mali k dispozícii.
My sme im pomohli s návrhom celého systému s ohľadom na ich požiadavky a predstavu o cene.

____________________

Zaujala Vás inovatívna firma MAKERS? Prečítajte si celý článok a všetky inšpiratívne príbehy našich klientov po bezplatnom stiahnutí publikácie Inšpiratívne príbehy inovatívnych firiem.

„Zo strany Ayming išlo vždy o férový, profesionálny a transparentný prístup. Na začiatku sme si nastavili očakávania k potrebnému času, podkladom a úspore, výborne boli tieto faktory riadené počas celého projektu. Komunikácia bola otvorená, príjemná a v prípade potreby vysvetľujúca a nápomocná.“

Ing. Ján Masaryk, spoluzakladateľ MAKERS

Ponorte sa do financovania Vašich inovatívnych projektov s nami. Vyriešime za Vás:

Superodpočet na výskum a vývoj
Revízia odpočtu na výskum a vývoj
Dotácie EÚ pre firmy
Osvedčenie o spôsobilosti vykonávať VaV
Patent box
Inovačný manažment

Ak máte záujem o bližšie informácie, neváhajte a kontaktujte nás.

Ste na sociálnej sieti LinkedIn? My tiež! Sledujte aktuálne informácie na  LinkedIn ikona Ayming.