Zavrieť

Výsledky štúdie Innovation Barometer 2020

Experti na superodpočet na výskum a vývoj > Aktuality > Aktuality > Výsledky štúdie Innovation Barometer 2020
Aktuality
13 júla, 2020

V roku 2019 uskutočnil Ayming v 12 krajinách rozsiahlu štúdiu International Innovation Barometer 2020, do ktorej sa zapojilo viac než 300 finančných riaditeľov, vrcholových manažérov a majiteľov firiem. Podrobného prieskumu v oblasti výskumu a vývoja sa zúčastnili aj slovenské firmy.

Štúdia reflektuje stav, hodnotenia a prognózy z roku 2019, preto niektoré údaje nemusia bezpodmienečne vystihovať aktuálnu situáciu, ovplyvnenú krízou. Napriek tomu sme presvedčení, že informačnú hodnotu naša štúdia nestratila. Naopak, popisuje nielen aktuálne vnímanie inovatívnych firiem v zahraničí a na Slovensku a porovnáva trendy vo financovaní výskumu a vývoja v rôznych krajinách, ale ponúka aj iné spoločenské témy, napr. v oblasti rodovej rovnosti v R&D komunite.

Dovoľujeme si tvrdiť, že súčasná neľahká situácia svetovej ekonomiky bude vytvárať ešte väčší tlak na významnejšiu podporu zavádzania inovácií naprieč odvetviami. Aj preto v súčasnosti prebieha už ďalšia fáza medzinárodného prieskumu, ktorej nové a aktuálne výsledky ponúknu ďalší zaujímavý a cenný pohľad na úplne nový stav spoločnosti a ekonomiky.

Poteší nás, ak si International Innovation Barometer 2020 v anglickom jazyku stiahnete tu a oboznámite sa s jej výsledkami.

Želáme Vám príjemné čítanie.

 

Zobraziť komentáre

Nekomentované

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *