Zavrieť

Ponorili sme sa do VaV so svetovým výrobcom komponentov pre bazény, MICROWELL!

Ušetrite s nami na daniach vďaka superodpočtu na výskum a vývoj > Aktuality > Aktuality > Ponorili sme sa do VaV so svetovým výrobcom komponentov pre bazény, MICROWELL!
Aktuality
26/10/2022

„Firma je len meno a priestory. To, čo ju tvorí, sú ľudia.“

Súhlasíte s výrokom Slovákov zo Šale, ktorí si podmanili výskum a vývoj vo svete bazénov? Inovatívna spoločnosť MICROWELL, s. r. o., ktorá podniká pod svojím menom na Slovensku, v Česku a Maďarsku, vyrába unikátne bazénové odvlhčovače, tepelné čerpadlá a germicídne žiariče. Ich výrobky poznajú zákazníci vo viac ako 35 krajinách sveta.

Ročne investujú do vývoja až 3,5 % obratu, majú tri hlavné aktivity a príjemnú rodinnú atmosféru, ktorú by ste našli málokde. Rozprávali sme sa s vedúcim oddelenia odvlhčovačov, tepelných čerpadiel a germicídnych žiaričov, Ing. Petrom Hrubinom.

Inovatívna spoločnosť Microwell

Ste slovenská spoločnosť, ktorej výrobky sú známe v zahraničí. Poďme po poriadku. Ako začal Váš úspešný príbeh?

Príbeh sa začal písať niekedy koncom 90. rokov, kedy si môj svokor a spolumajiteľ spoločnosti Tibor Kovács postavil doma vnútorný bazén. Myslím, že prvý v Šali. Firma MICROWELL, ktorú založil spoločne so spoločníkom Vladimírom Kopáčekom, sa dovtedy veľmi úspešne zaoberala priemyselným meraním a klimatizáciami už od roku 1992. Vzhľadom na tieto predošlé bohaté skúsenosti zistil, že postaviť bazénový odvlhčovač nie je až také ťažké. Bazénový odvlhčovač je na skok od bazénového tepelného čerpadla. Tak vznikla veľmi úspešná divízia našej spoločnosti MICROWELL.

Vaše výrobky sú známe po celom svete. V čom sa podľa Vás odlišujú jednotlivé trhy?

Po prvé v technických požiadavkách a po druhé v požiadavkách a predstavách, ktoré miestni používatelia majú. Každý trh je špecifický. Napríklad Nemci požadujú vysokú presnosť a maximalistickú podpornú dokumentáciu, Chorváti dôveru a obyvatelia Arabského polostrova iba funkčné riešenie.

Platí aj v tomto prípade, že pre mimoeurópske krajiny je „Made in EU“ zárukou kvality?

Áno, vidíme, že zákazníci z krajín ako Jordánsko, Katar, Izrael či Keňa si na tomto dosť zakladajú, i keď skôr vyhľadávajú „Made in Slovakia“ ako „Made in EU“. To pre nich pôsobí dosť nekonkrétne. V tomto smere nám trochu uľahčujú život medzinárodné dohody, ktoré má uzatvorené napríklad Jordánsko, Izrael, ale aj Ukrajina s EÚ o tzv. preferenčnom pôvode. To znamená, že ak je produkt tvorený z viac ako 50 % komponentov s originalitou z EÚ, vzťahuje sa na ne bezcolný styk pri importe takýchto produktov do týchto štátov.

Inovácie Microwell

V čom sa podľa Vás odlišujete od konkurencie?

Načúvame potrebám našich zákazníkov a potom pre nich urobíme to, čo chcú. Sme stredný podnik, ktorý si zachováva vysokú flexibilitu. Vieme reagovať na požiadavky, ktoré veľké masové výroby nevedia obslúžiť. Takto napríklad dodávame odvlhčovače prispôsobené na mieru už od jedného kusu. Vieme na mieru meniť farbu, prevedenie, doplniť bezdrôtové alebo WIFI ovládanie či ovládanie hlasom prostredníctvom inteligentných hlasových pomocníkov.

Jediným odvlhčovačom „3v1“ viete sušiť, vykurovať a vetrať. Všetko v jednom kompaktnom zariadení bez nutnosti stavebných zásahov. A k tomu viete takýto stroj namontovať už po tom, čo bazén stojí a je v prevádzke.

Hovorí sa, že spoločnosť je tak silná, ako kvalitní sú zamestnanci. Poskytujete im možnosť pre rozvoj?

Máte úplnú pravdu. Firma je len meno a priestory. To, čo ju tvorí, sú ľudia.
V prvom rade poskytujeme zamestnancom veľmi
férové podmienky, časovú flexibilitu a príjemnú atmosféru.
Nie sme a nechceme byť montážna hala. Chceme tvorivosť, rozum
a
zveľaďovanie.

____________________

Zaujala Vás inovatívna spoločnosť MICROWELL a jej príbeh? Prečítajte si celý článok a všetky inšpiratívne príbehy našich klientov po bezplatnom stiahnutí publikácie Inšpiratívne príbehy inovatívnych firiem.

„Ayming tvorí mladý, dynamický a húževnatý tím. Je to silný dôvod na zachovanie vzájomnej spolupráce.“

Ing. Peter Hrubina, vedúci vývoja MICROWELL

Ponorte sa do financovania Vašich inovatívnych projektov s nami. Vyriešime za Vás:

Superodpočet na výskum a vývoj
Revízia odpočtu na výskum a vývoj
Dotácie EÚ pre firmy
Osvedčenie o spôsobilosti vykonávať VaV
Patent box
Inovačný manažment

Ak máte záujem o bližšie informácie, neváhajte a kontaktujte nás.

Ste na sociálnej sieti LinkedIn? My tiež! Sledujte aktuálne informácie na  LinkedIn ikona Ayming.

Zobraziť komentáre

Nekomentované

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *