Zavrieť

Ayming vydáva najnovšiu príručku na porovnávanie daňových nástrojov

Experti na superodpočet na výskum a vývoj > Aktuality > Aktuality > Ayming vydáva najnovšiu príručku na porovnávanie daňových nástrojov
Aktuality
24/03/2021

S radosťou oznamujeme, že dnešné vydanie príručky The Benchmark je už štvrté v poradí. Táto publikácia je jednoduchým a efektívnym nástrojom na porovnanie medzinárodných podmienok výskumu a vývoja. Je doplnená individuálnymi profilmi a zahŕňa 15 krajín sveta.

Ayming sa rozhodol povýšiť svoju globálnu expertízu v oblasti daní výskumu a vývoja a každý rok vydať nezávislý prehľad daňových zvýhodnení, ktorý nazývame The Benchmark. Žiadne dva daňové režimy nie sú rovnaké a preto preverenie relevantných informácií vyžaduje podrobnú analýzu a znalosť mnohých legislatívnych dokumentov. The Benchmark poskytuje podnikom informatívny, jednoduchý a užívateľsky prívetivý prehľad globálnych režimov VaV.

The Benchmark bol aktualizovaný medzinárodnými expertmi Ayming v oblasti daní vo výskume a vývoji a obsahuje niekoľko porovnávacích ukazovateľov, ktoré charakterizujú jednotlivé režimy podľa Štedrosti systému (Generosity of the scheme) a Jednoduchosti samotnej aplikácie (Ease of Application). Medzinárodné daňové režimy sa priebežne vyvíjajú, takže Ayming túto príručku pravidelne aktualizuje. Posledné vydanie zahŕňa nové daňové zvýhodnenia na výskum a vývoj v Nemecku, ktoré sú týmto k dispozícii. Jednoduchý vizuálny prehľad umožňuje ľahko pochopiť dôslednú metodológiu a priamo porovnávať.

Martin Hook, Managing Director Ayming UK: “Podniky a vlády spoznávajú výhody posilňovania investícií do výskumu a vývoja. Ak sa podniky rozhodnú investovať do projektu VaV, musia si vybrať  lokalitu, ktorá najlepšie zodpovedá ich projektu. Avšak proces porovnávania podmienok môže trvať dlho a pre spoločnosti môže byť komplikované pochopiť kľúčové informácie ohľadom daňových režimov VaV v iných krajinách. The Benchmark odbúrava zložitosť. Keď sme pred štyrmi rokmi The Benchmark predstavovali, mali sme jasný cieľ – podnikom zjednodušiť procesy posilňujúce ich investície do VaV a zvýšiť ich povedomie o tom, že získavajú maximum z daňových zvýhodnení na celom svete. S potešením konštatujeme, že The Benchmark v tomto objasňovaní pokračuje”.

The Benchmark Vám pomôže zodpovedať kľúčové otázky v jednotlivých krajinách, ako napr.:

  • Je možné uplatniť VaV pôvodom z inej krajiny?
  • Musí sa VaV vykonávať v danej krajine?
  • Koľko predchádzajúcich účtovných období je možné uplatniť?
  • Je požadované predschválenie?
  • Sú k dispozícii aj iné daňové zvýhodnenia?

The Benchmark nájdete tu

Chcete si pustiť naš webinár o tomto nástroji v angličtine?

Stačí vyplniť tento formulár

Benchmark Webinar ENG

Zadajte svoje údaje a môžete si prehráť náš webinár k The Benchmark 2021 v angličtine

Zobraziť komentáre

Nekomentované

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *