Zavrieť
Ayming Institute
12/03/2020

Profit and Planet

How Innovation Can Help Build a Better World

Bezmocné vlády

Už viac než desať rokov požadujú vedci od jednotlivých štátov, aby vykonali zásadnú transformáciu a vyhli sa tak veľkej klimatickej katastrofe. Dôkazy o rozsiahlom narušení životného prostredia sú desivé  – od plynových masiek, ktoré dostávajú školáci v Dillí, po lesné požiary v Kalifornii. A napriek to sa zdá, že naše vlády sú bezmocné.

Originálny pohľad

Nová publikácia Profit & Planet z Ayming Institute prináša originálny pohľad a analýzu na tému ekonomickej budúcnosti našej planéty. Svoje autorské sily spojili odborníci zo sveta inovácií, Fabien Mathieu z Ayming a Gilles Vermot Desroches ze spoločnosti Schneider Electric.

Stelesnenie problému

Jednotlivé odvetvia priemyslu sa často považujú za stelesnenie problému, ale aj tak sú našou najlepšou nádejou. Mathieu a Desroches v knihe Profit & Planet argumentujú, že jediným realistickým spôsobom, ako čeliť environmentálnym výzvam, je podpora podnikateľských inovácií. Svoju analýzu stavia na aktuálnej myšlienke: nemusíme si vyberať medzi ziskom a budúcnosťou planéty. Naopak, rozumne aplikovaná ziskovosť podnikov môže našu planétu zachrániť.

Meranie výkonnosti už dnes nie je iba z finančného hľadiska. Je tu potreba inovovať vytváraním kapitalizmu založeného na hodnotách: udržateľný dopad inovačných projektov sa stáva hodnotiacim kritériom, ktoré nakoniec trhy uznávajú.

Zmeny a nástroje

Autori sa zasadzujú o technologické zmeny, aby sa firmy stali udržateľnejšími a ohľaduplnejšími k nášmu životnému prostrediu. Investícia do udržateľného rozvoja je podľa nich v dlhodobom horizonte jediným možným spôsobom, ako môžu podniky zachovať svoju ziskovosť a pokračovať v raste.

Obnoviteľné zdroje energie, znižovanie spotreby pomocou umelej inteligencie, recyklácia odpadu vďaka vzniku obehovej ekonomiky … existuje mnoho riešení, ako prekonať súčasnú pätovú situáciu.

Výzva v tejto knihe sa týka nás všetkých. Pretože v konečnom dôsledku nejde iba o ekonomické subjekty, ale o planétu a jej obyvateľov – skrátka o budúcnosť nás všetkých.

Krátky rozhovor so spoluautorom, Fabienom Mathieu:

Hlavné témy:

  • Nemusíme si vyberať medzi ziskom a budúcnosťou planéty.
  • Zmena nastane prostredníctvom inovácií.
  • Udržateľná zodpovednosť je pre spoločnosti jediným spôsobom, ako si zachovať ziskovosť a ďalej rásť.
  • Je treba prehodnotiť kapitalizmus založený na hodnotách.
  • Môžeme podporovať lídrov v celom hodnotovom reťazci ich inovácií.

Autori

Fabien Mathieu – riaditeľ financií, inovácií a operácií v Ayming

Gilles Vermot Desroches – riaditeľ udržateľného rozvoja v spoločnosti Schneider Electric

Ayming Institute je think tank a inovačné laboratórium skupiny Ayming. Pod jedinou značkou spája všetky znalosti s vysokou pridanou hodnotou. Produkujú ju experti v premýšľaní o výkonnosti zajtrajška, v prospech všetkých hospodárskych subjektov a firemných stratégií.

 

Profit and Planet

How Innovation Can Help Build a Better World

  • Fabien Mathieu, Gilles Vermot Desroches
  • Počet strán: 134
  • Jazyk: angličtina
  • Väzba: paperback

Máte o knihu záujem? Kontaktujte nás.

Môžete si taktiež objednať na Amazon.

Zobraziť komentáre

Nekomentované

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *