Zavrieť

Rozhovor so služobne najstaršou zamestnankyňou Ayming

Ušetrite s nami na daniach vďaka superodpočtu na výskum a vývoj > Aktuality > Aktuality > Rozhovor so služobne najstaršou zamestnankyňou Ayming
Aktuality
27/08/2023

„Najviac mi rezonujú úprimné poďakovania od spoločností, ktorým som pomohla usporiť vynaložené prostriedky na inovatívne projekty, ktorými sa vzdialili od svojej konkurencie.“

Rozhodli sme sa vyspovedať našu zamestnankyňu, ktorá má s prácou v Ayming spomedzi všetkých najviac skúseností. Je ňou Senior Business Developerka, Ingrid Fischerová. Odhalila nám kúsok zo svojho osobného aj pracovného života.

Rozhovor s expertmi na inovácie, výskum a vývoj, superodpočet, Ayming Slovensko

Prečo si si vybrala práve Ayming?

Pre prácu v Ayming som sa rozhodla, pretože poskytuje odbornú pomoc v podobe nepriamej podpory výskumu a vývoja formou daňového odpočtu a má okamžitý dopad pre spoločnosti, ktoré investujú do zaujímavých projektov vo forme úspory na splatnej dani.

Presvedčili ma aj dlhoročné skúsenosti v danej oblasti na medzinárodnej úrovni.

Ako by si opísala začiatky v našej spoločnosti?

Začiatky boli ťažké. V čase nástupu bol odpočet na výskum a vývoj v objeme len 25 % na vynaložené výdavky. Znalosť legislatíva bola malá, na Slovensku bola v platnosti len niečo cez 2 roky. Úľavu na dani využívali prevažne väčšie spoločnosti, ktoré investovali vyššie sumy do inovatívnych projektov. Ich úspora vtedy dosiahla 5,25 % z vynaložených výdavkov.

Čo ti doposiaľ najviac dala táto práca?

Najviac mi rezonujú úprimné poďakovania od spoločností, ktorým som pomohla usporiť vynaložené prostriedky na inovatívne projekty, ktorými sa vzdialili od svojej konkurencie. Rada si vypočujem ich príbehy ako im odpočet pomohol financovať ďalšie a ďalšie projekty. Veľký zmysel mi dáva aj prepájanie spoločností a akademickej pôdy, partnerské spolupráce, pomoc v podobe seminárov pre začínajúce startupy, atď.

Naplnili sa tvoje očakávania, ktoré si mala pri nástupe?

Áno, naplnili. Postupom rokov sa legislatíva navýšila až na 200 %, čo pomohlo uplatňovať odpočet na výskum a vývoj aj menším spoločnostiam s nižšími výdavkami. Verím, že sa k 200 % opäť vrátime.

Čomu si sa venovala pred nástupom do Ayming?

Pred nástupom do Ayming som sa venovala poskytovaniu služieb v telekomunikačnej oblasti. Poskytovala som hlasové a dátové služby, ktoré umožňovali spoločnostiam volať za nižšie tarify, ako mal nastavené majoritný operátor.

Ako hodnotíš náš pracovný kolektív?

Kolektív v Ayming hodnotím ako skvelý tím odborných a zapálených nadšencov pre pomoc inovatívnym spoločnostiam s rôznymi charakterovými črtami, ktoré z nás robia skvelý tím. V našom tíme sa nachádzajú experti z rôznych oblastí priemyslu a služieb, a to nás robí jednotkou na trhu. Okrem toho sa vieme spoločne baviť, realizujeme spoločné raňajky, chodíme na teambuildingové akcie, ktoré sú zárukou skvelej zábavy.

Čomu sa rada venuješ vo svojom voľnom čase?

Vo svojom voľnom čase sa venujem hlavne svojej rodine, veľmi radi objavujeme napr. zákutia Lužných lesov a iných zaujímavých miest zo sedadla bicykla.
Ďalšou srdcovkou sú divadelné predstavenia, hlavne činohru, stand-up vystúpenia rôznych známych osobností.

Aké je tvoje obľúbené jedlo?

Toto o mne vedia všetci moji známi aj kolegovia, že najobľúbenejšie jedlo je akékoľvek jedlo, kde „hlavnú úlohu hrá kyslá kapusta“. Je to napr. moravský vrabec, segedínsky guláš, kapustnica a nemôže chýbať „vepřo-knedlo-zelo“.

Je nejaká zaujímavosť, ktorú môžeš o sebe prezradiť?

Mám veľmi v obľube hodvábne šatky v rôznych farebných kombináciách, ktorých vlastním doma celú zbierku. Obdivujem tiež handmade výrobky ako také. Som milovníčka kvalitnej kávy a aj šálok.

S akými najzaujímavejšími projektmi si sa počas svojej práce stretla?

Už je to 6 rokov, čo pôsobím v Ayming. Stretla som sa s veľkým počtom jedinečných projektov, a preto je pre mňa ťažké vybrať konkrétny.

V poslednom období ma fascinujú projekty umelej inteligencie, ktoré výrazným spôsobom napomáhajú celej spoločnosti pri rôznych činnostiach a problémoch.

Aké povolanie by si robila, keby si nebola obchodníčka?

Pamätám si, že od malička som snívala, že keď budem „veľká“, budem kaderníčkou. 😊

V tesnom závese ma fascinovala vulkanológia, ktorá sa zaoberá vznikom a stavbou vulkánov. Zaujímavé bolo sledovať dokumenty, čo všetko sa deje pri sopečnej erupcii. Predstavovala som si ako stojím tesne pred pomaly tečúcou lávou.

Prečo je podľa teba Ayming ten najvhodnejší partner pri financovaní inovácií?

Pretože preukázateľne pomáha financovať inovácie. 😊

___________________________________________

Dôverujte expertom na financovanie inovácií. Vyriešime za Vás:

Superodpočet na výskum a vývoj
Revízia odpočtu na výskum a vývoj
Dotácie EÚ pre firmy
Osvedčenie o spôsobilosti vykonávať VaV
Patent box
Inovačný manažment
Audit pripravenosti na kontrolu odpočtu na VaV

Ak máte záujem o bližšie informácie, neváhajte a kontaktujte nás.

Inšpiratívne príbehy inovatívnych firiem – stiahnite si bezplatnú brožúru plnú inšpirácie.
Ste na sociálnej sieti LinkedIn? My tiež! Sledujte aktuálne informácie na  LinkedIn ikona Ayming.

Zobraziť komentáre

Nekomentované

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *